O školce

Ráno otevíráme MŠ pro děti vždy od prvního pracovního dne nového školního roku, tj. od září, v 6:00 hod. Scházíme se ve třídě Berušek a v 7:00 hod. odcházíme do svých tříd – k Myškám a ke Koťatům. S námi odcházejí i naše paní učitelky, protože bez nich bychom si nevěděli rady.

Do 8:15 hod. přicházejí postupně všichni kamarádi do svých tříd a vybírají si, s čím si chtějí hrát. Máme mnoho hraček, tak nám někdy musí s výběrem poradit paní učitelka. Hrajeme si moc rádi, ale také rádi poznáváme nové věci, rádi zkoumáme, malujeme, cvičíme, modelujeme, zpíváme a recitujeme. To vše můžeme dělat každý den. Také si každý den povídáme v komunitním kruhu, tam se dozvíme vždy něco nového nebo povídáme o sobě, kamarádech, rodičích a vůbec o všem možném.

Dopoledne, kolem 9:00 hod. nás čeká dobrá svačinka. Moc nás baví, že si můžeme sami nalévat pití z konviček. Po svačině dokončujeme to, co jsme nestihli udělat a poté jdeme ven. To máme moc rádi, protože tam se můžeme dosyta vyběhat a to my moc potřebujeme. Chodíme se dívat na různé věci, povídáme si o nich, a také rádi chodíme na naši školní zahradu. Jenom paní učitelka vždycky ví, že už je čas jít zpět do školky na dobrý oběd. To už je asi 11:30 hod. a než se převlečeme, vše krásně v šatně uklidíme, umyjeme se, nachystáme si věci k obědu… a to už nám paní kuchařka posílá výtahem polívčičku. Potom ještě druhé jídlo a šup – vyčistíme zoubky a honem do postýlek. Některé děti chodí někdy po obědě domů.

Nám to ale nevadí, protože si poslechneme krásnou pohádku a odpočíváme. Někteří starší kamarádi už neusnou, tak chvíli leží a potom si mohou potichu dělat nějaké činnosti u stolečku tak, aby nevzbudili mladší děti. Když nás paní učitelka vzbudí, usteleme si své lehátko, oblékneme se, něco malého máme na zub a můžeme si zase hrát až do doby, než pro nás od 14:45 do 16:00 hod. přijdou naši rodiče. Tak nějak to u nás funguje.

školka školka školka školka