O nás - MŠ Čelakovského

Veřejná zakázka

Otevřete přílohu:Otevřete přílohu:

Mateřská škola - "U kamarádů", Havířov - Podlesí, Čelakovského 1240/4

Mateřská škola je příspěvkovou organizací zřízenou statutárním městem Havířov a je financována z jeho rozpočtu.
Pověřencem na ochranu osobních údajů je Ing. Nadja Stoschek, Magistrát města Havířova.

Operační program J.A.Komenský

Operační program J.A.KomenskýOd 1.9. pracuje v naší organizaci školní asistent, který je hrazen z EU -ESF
a z operačního programu Jan Ámos Komenský (JAK), a to na základě schválené žádosti, kterou naše MŠ podala v červnu 2022. Projekt je schválen  na 24 měsíců.
OP JAK s názvem: "Podpora dětem s individuální potřebou pomoci
v MŠ "U kamarádů", Havířov.
Registrační číslo projektu:  CZ.02.02.XX/00/22_002/0001334
Filosofií naší školky je rozvíjet samostantné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy
Položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

Charakteristika školky

• školka má tři smíšené třídy pro děti ve věku 2-6 let
  • kapacita mateřské školky je 72 dětí
  • školka má vlastní jídelnu, vaříme chutně a zdravě
  • školné Kč 400,-/měsíčně

Pondělí - pátek  6,00 - 17,00 hodin

O školce

Ráno otevíráme školku pro děti vždy od prvního pracovního dne nového školního roku, tj. od září, v 6:00 hod. Scházíme se ve třídě Berušek v 1. patře a v 7:00 hod. odcházíme do svých tříd – ke Koťatům a Myškám. S námi odcházejí i naše paní učitelky, protože bez nich bychom si nevěděli rady.

Do 8:15 hod. přicházejí postupně všichni kamarádi do svých tříd a vybírají si, s čím si chtějí hrát. Máme mnoho hraček, tak nám někdy musí s výběrem poradit paní učitelka. Hrajeme si moc rádi, ale také rádi poznáváme nové věci, rádi zkoumáme, malujeme, cvičíme, modelujeme, zpíváme a recitujeme. To vše můžeme dělat každý den. Také si každý den povídáme v komunitním kruhu, tam se dozvíme vždy něco nového nebo povídáme o sobě, kamarádech, rodičích a vůbec o všem možném.

Dopoledne, kolem 9:00 hod. nás čeká dobrá svačinka. Moc nás baví, že si můžeme sami nalévat pití z konviček. Po svačině dokončujeme to, co jsme nestihli udělat a poté jdeme ven. To máme moc rádi, protože tam se můžeme dosyta vyběhat a to my moc potřebujeme. Chodíme se dívat na různé věci, povídáme si o nich, a také rádi chodíme na naši školní zahradu. Jenom paní učitelka vždycky ví, že už je čas jít zpět do školky na dobrý oběd. To už je asi 11:30 hod. a než se převlečeme, vše krásně v šatně uklidíme, umyjeme se, nachystáme si věci k obědu… a to už nám paní kuchařka posílá výtahem polívčičku. Potom ještě druhé jídlo a šup – vyčistíme zoubky a honem do postýlek. Některé děti chodí někdy po obědě domů.

Nám to ale nevadí, protože si poslechneme krásnou pohádku a odpočíváme. Někteří starší kamarádi už neusnou, tak chvíli leží a potom si mohou potichu dělat nějaké činnosti u stolečku tak, aby nevzbudili mladší děti. Když nás paní učitelka vzbudí, usteleme si své lehátko, oblékneme se, něco malého máme na zub a můžeme si zase hrát až do doby, než pro nás od 14:45 do 17:00 hod. přijdou naši rodiče. Tak nějak to u nás ve školce funguje.

Zaměstnanci školky

V  I. třídě Myšek o děti pečují p. ředitelka Bc. Zuzana Nováková, p. učitelka Bc. Pavlína Kajpušová, p.uč. Eva Zavadzká, p.uč. Marie Březinová a  p. asistentka pedagoga Kateřina Kainová. Třída je nově zrekonstruovaná a těší se na nové děti.

Ve II. třídě Koťat rozvíjí u dětí kladný vztah k přírodě živé i neživé, k hudbě i umění p.uč. Barbora Štajnerová a p. uč. Pavla Žydková. Ve třídě pracují také asistentka pedagoga p. Ivana Venzerová a  školní asistent Iveta Velčovská.

Ve III. třídě Berušek pracují s dětmi p. uč. Zuzana Březovská, p.uč. Mgr. Monika Wieczorková, paní učitelka Kristýna Semanová Dis.et Dis. a paní asistentka Pavlína Matulová.

O čistotu a úklid školky se u nás starají p. školnice Lucie Dokoupilová, p. uklízečka Helena Urbáneková.

Vedoucí školní jídelny je p. Jarmila Gačová,(ŠJ)  účetní je p. Bc. Irena Havlíková. Když to ve školce krásně voní, mají to na svědomí p. kuchařka Zuzana Dembowská a p. kuchařka Kateřina Šottová.